T.C. DERİK BELEDİYESİ

Belediye Başkan V.Sayın Hakan KAFKAS ın 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

İlçemizden Haberler

Belediye Başkan V.Sayın Hakan KAFKAS ın 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

       İstiklal Harbi esnasında aziz milletimiz, bir büyük seferberlik gerçekleştirmiş, birlik ve beraberlik içinde mücadele vererek zafere ulaşıp, Cumhuriyetimizi ilan etmiştir. Demokrasi ve milli egemenliğin olmazsa olmalarından biri millet iradesinin yansıdığı meclistir. 23 Nisan bir yönüyle ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturur.
Bir ülkenin kendi geleceğine verdiği önem, çocuklarına verdiği eğitimin kalitesiyle doğru orantılıdır. Dünya üzerinde hiçbir ülke yoktur ki bağımsızlık mücadelesinin başlangıç tarihini çocuklara bayram olarak hediye etsin.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz ve dünya çocuklarının başarılı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiş ve bu anlamlı günü yarınlarımızın teminatı olan çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve istikbalimizi emanet edeceğimiz genç kuşakların bu bilinçle yetişmesi için 23 Nisanlar, önemli birer vesile olarak değerlendirilmelidir. Çocuklarımızın; nitelikli, tarihini iyi bilen, kültürlü, aydınlık düşünceli, yeniliklere ve gelişmelere açık, insana değer veren, milli ve manevi değerleri önemseyen, kişilikli kuşaklar olarak yetişmesini görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Derikli hemşerilerimiz ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hakan KAFKAS
Belediye Başkan Vekili

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Vekilimizin Başsağlığı Ziyaretleri

Başkan Vekilimiz Sayın Hakan KAFKAS, kırsal Doğancık,kırsal Şerefli ve kırsal Kovanlı Mahallelerinde TEKİN, YILMAZ ve  ATEŞ Ailelerinin taziyelerine katılarak başsağlığı diledi.‬ 


Foto galeri için tıklayınız...

DEVAMI

Başkan Vekilimiz Esnafla Buluştu.

Başkan Vekilimiz Sayın Hakan KAFKAS, merkez Küçükpınar, Kale, Cevizpınar Mahallelerinde esnaf ve hemşehrilerimiz ile bir araya geldiFoto Galeri İçin Tıklayınız...

DEVAMI
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK

Belediye Başkanı

baskan
Hakan KAFKAS
Belediye Başkan V.
Aylık Haber Bülteni

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • parke 12
  • Kanaat Önderleri Ziyaretleri
  • Başkan Vekilimizin Başsağlığı Ziyareti
  • Başkan Vekilimiz Esnafla