T.C. DERİK BELEDİYESİ

Belediye Başkan V.Sayın Hakan KAFKAS ın 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

İlçemizden Haberler

Belediye Başkan V.Sayın Hakan KAFKAS ın 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

       İstiklal Harbi esnasında aziz milletimiz, bir büyük seferberlik gerçekleştirmiş, birlik ve beraberlik içinde mücadele vererek zafere ulaşıp, Cumhuriyetimizi ilan etmiştir. Demokrasi ve milli egemenliğin olmazsa olmalarından biri millet iradesinin yansıdığı meclistir. 23 Nisan bir yönüyle ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturur.
Bir ülkenin kendi geleceğine verdiği önem, çocuklarına verdiği eğitimin kalitesiyle doğru orantılıdır. Dünya üzerinde hiçbir ülke yoktur ki bağımsızlık mücadelesinin başlangıç tarihini çocuklara bayram olarak hediye etsin.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz ve dünya çocuklarının başarılı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiş ve bu anlamlı günü yarınlarımızın teminatı olan çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve istikbalimizi emanet edeceğimiz genç kuşakların bu bilinçle yetişmesi için 23 Nisanlar, önemli birer vesile olarak değerlendirilmelidir. Çocuklarımızın; nitelikli, tarihini iyi bilen, kültürlü, aydınlık düşünceli, yeniliklere ve gelişmelere açık, insana değer veren, milli ve manevi değerleri önemseyen, kişilikli kuşaklar olarak yetişmesini görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Derikli hemşerilerimiz ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hakan KAFKAS
Belediye Başkan Vekili

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Zeytin Anavatanında Şahlanıyor Proje Çalışmaları Devam Ediyor.

Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hakan KAFKAS ,Harran Üni. Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Ebru SAKAR hanım ve Mardin Zeytin üreticileri Birliğinin katkılarıyla ilçemizde yapılacak olan “Zeytin Anavatanında Şahlanıyor Projesi” kapsamımda Zeytin Yağı Atölyesi çalışmalarını inceledi.‬

DEVAMI

Mesire Alanı Projesi Yer İncelenmesi Yapıldı.

Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hakan KAFKAS, GAP şelalerinde yapılacak olan “Mesire Alanı Projesi” için incelemelerde bulundu.‬

DEVAMI
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK

Belediye Başkanı

baskan
Hakan KAFKAS
Belediye Başkan V.
Aylık Haber Bülteni

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Mehmet Akif ERSOY Ortaokulunda Kıyafet Dağıtımı Yapıldı.
  • Çalışmalar Sürüyor.
  • Üçtepe Mahallesinde Açılış
  • Hane Ziyaretleri Devam Ediyor.