KIRSAL MAHALLELERDE YOL ÇALIŞMALARI YAPILDI

Derik Belediyesi kırsal mahallerde yaşan yurttaşların yol sıkıntısı yaşamaması için mahalle içerisinde bulunan yolların yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl yaşana sağanak yağışlardan dolayı kullanılamaz hale gelen yolların yapılması için harekete geçen Derik Belediyesi 22 kırsal mahallenin iç yollarında çalışma yaptı. Kış aylarından önce bir çok kırsal mahallede yol onarımı ve yapımını planlayan Derik Belediyesi şu mahallelerde çalışmalarını tamamladı; Karabayır (Sîçana) – Urt arası yol yapımı, Konak (Êlaska) mahalle içi yol yapımı, Akça (Siyamed) – Karabayır (Sîçana) arası yol yapımı, Akça (Siyamed) mahalle içi yol yapımı, Ballı (Zorava) – Üçtepe (Bêlotî) arası yol yapımı, Üçtepe (Bêlotî) – Aktepe (Xirbê Belek) arası yol yapımı, Aktepe (Xirbê Belek) – Yenice (Fezik) arası yol yapımı, Yenice (Fezik) – Yasıtepe (Kumtere) arası yol yapımı, Beştaş (Sêkêr) – Yasıtepe (Kumtere) arası yol yapımı, , Beştaş (Sêkêr) mahalle içi yol bakımı, Yenice (Fezik)- Botaş arası malzeme dökümü, Aydınlar ve Karsan mahallelerinde malzeme dökümü ve daha bir çok mahallede yol çalışması yapıldı.

Derik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kış aylarına kadar devam edecektir. Kış aylarından önce yurttaşların yol sorunu yaşamaması için çalışmalarına hız veren ekipler birçok noktada yol yapım çalışmalarına devam ediyor.