EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI BAŞLADI

 

Derik Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda meclis üyelerinin katılımıyla Eş Başkan M. Şerif Kıran’ın başkanlığında Ekim Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

9 gündem maddesinden oluşan Ekim Ayı Meclis Toplantısında ilk 3 madde oy çokluğuyla belediye meclisi tarafından kabul edildi. Birinci gündem maddesinde yer alan; yurttaşların kendi imkanlarıyla yapmış olduğu Taziye Evlerine, Fen İşleri Müdürlüğünün yurttaşlara yardımcı olması amacıyla 20 bin lira değerinde malzeme ihtiyacı karşılanması maddesi kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ayrı bir müdürlük olarak kurulması görüşüldükten sonra meclis tarafından kabul edildi. Meclis gündemin üçüncü maddesi; İlçenin kültür ve sosyal alanda ihtiyaç duyduğu “Kültür Parkı” projesi için çalışma başlatılması meclisin görüşlerinden sonra oy çokluğuyla kabul edildi.  İlk üç maddenin görüşülmesi sonrasında meclis toplantısı son buldu.

Ekim ayı içerisinde devam edecek olan meclis toplantısının diğer maddeleri, yapılacak olan toplantılarda görüşüldükten sonra tamamlanacaktır.

 

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI